Krajowe Eliminacje Eurowizji Junior 2017 już dziś w TVP1, TV Polonia i VOD.tvp.pl

Dziś wieczorem Koncert Krajowych Eliminacji Eurowizji Junior 2017 – finał preselekcji ruszy o 17:30 i potrwa dwie godziny. Transmisja dostępna będzie na TVP1, TV Polonia oraz drogą internetową za pośrednictwem vod.tvp.pl. O wyjazd do Gruzji powalczy 10 kandydatów, w tym dwa zespoły, jeden duet, dwóch solistów i pięć solistek. Oceniać ich będą jurorzy w składzie: Artur Orzech, Natalia Szroeder i Sylwia Lipka, a konkurs poprowadzi laureat 2. miejsca „dorosłych” preselekcji 2017 – Rafał Brzozowski, który wraz z Olivią Wieczorek wykona dziś na scenie pewien doskonale znany utwór. Jurorzy będą mieli 50% wpływu na wyniki, tyle samo co widzowie, którzy głosować będą za pośrednictwem sms-ów wysyłanych na 7350. Pełne wyniki głosowania nie zostaną jednak opublikowane, a dziś poznamy jedynie laureata 1. miejsca.

Przypominam, że wszystkie osoby, które zdobyły wejściówki na preselekcje powinny się stawić ok. 16:00 w bloku F. Wczoraj w holu TVP odbyły się próby techniczne, które pokazały wysoki poziom preselekcji i niezwykły profesjonalizm wszystkich startujących – moją relację przeczytać można TUTAJ. Dziś o 11:00 próba generalna, więc zapraszam wszystkich chętnych do śledzenia Instastory mikimico na Instagramie oraz grupy Dziennika Eurowizyjnego na Facebooku. Tam też przed i po finale obejrzeć będziecie mogli specjalne relacje na żywo pokazujące kulisy konkursu. Życzę wszystkim wielu emocji i miłego czasu spędzonego z preselekcjami!

Polski utwór będzie szóstą piosenką wybraną na JESC 2017. Wczoraj odbyła się premiera utworu „Ceo svet je naš” serbskiego duetu złożonego z Iriny Brodić i Jany Paunović. Wokalistki wygrały głosowanie jurorów w ramach preselekcji „Dečja Pesma za Evropu”.  Duet otrzymał 12 punktów od Vojkana Borisavljevicia, Ljiljany Randjelović i Čedny Hodžić. Nevena Božović najwyższą notę dała Irine Arsenijević, a Kiki Lesendrić Dariji Vračević. Łącznie Irina i Jana zdobyły 56 punktów, Irina Arsenijević 48, a Darija 46. Wczoraj miały się odbyć także preselekcje albańskie, ale z nieznanych przyczyn telewizja RTSH ponownie przesunęła termin realizacji. Teraz Junior Fest 2017 ma się odbyć dopiero 14 października.

Telewizja australijska ogłosiła, że Isabella Clarke wykona w Tbilisi utwór pt. „Speak Up!” o tym, by nie bać się wyrażać swojej opinii i wierzyć w swoje przekonania. Na razie nie podano, kto napisał ten utwór oraz kiedy dokładnie odbędzie się premiera. Wcześniej wspominano o 8 października. A co w Gruzji? Gruzini szukają idealnego utworu na Eurowizję Junior 2017, ale potwierdzają już udział w przyszłorocznej edycji oraz ogłaszają format preselekcji. Reprezentant wybrany zostanie poprzez talent show „Ranina”, które potrwa trzy miesiące i składać się będzie z wielu odcinków. Wszyscy chętni już teraz mogą się zgłaszać, bo castingi odbędą się w połowie października tego roku. Najlepsi kandydaci będą mieli okazję występować na wielkiej scenie z orkiestrą i znanymi gruzińskimi piosenkarzami. Gruzja to pierwszy kraj, który potwierdza uczestnictwo w Eurowizji Junior 2018.

Na zdj. Tomek Bao (fot. M. Błażewicz)

,,,,,

  • RSS