Eurowizja Junior: Dziś Serbia i Albania, a jutro Polska!

Dziś poznamy dwa nowe utwory na Eurowizję Junior 2017! O 12:30 rozpocznie się 30-minutowy program „Decja pesma za Evropu” podczas którego usłyszymy trzy najlepsze piosenki z wewnętrznych preselekcji serbskich. Jurorzy ocenią je i wybiorą zwycięzcę. Ponieważ program był nagrany już wcześniej, sama telewizja RTS zdradziła, że zwyciężczyniami zostały Irina Brodić i Jana Paunović (fot.) z utworem „Ceo svet je nas”. Tak czy siak, transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ.

Wieczorem rozpocznie się „Junior Fest” czyli preselekcje albańskie do JESC – po raz pierwszy w nowej formie i bez powiązania z popularnym festiwalem piosenki dziecięcej. O wyjazd do Gruzji powalczy szesnastu kandydatów, a zwycięzcę wybiorą jurorzy. Wszystkie utwory wykonane zostaną po albańsku, a wśród kompozytorów znaleźć można wielu twórców powiązanych też z dorosłą Eurowizją czy Festivali i Kenges. Konkurs zorganizowany zostanie w Pałacu Kongresu. Transmisja internetowa dostępna będzie TUTAJ.

Już jutro o 17:30 rozpocznie się finał polskich preselekcji do Eurowizji Junior z udziałem 10 wykonawców. Nowego reprezentanta wskażą widzowie oraz jurorzy. Televoting ruszy po prezentacji wszystkich konkursowych utworów i potrwa ok. 15 minut. Aby zagłosować, należy wysłać sms na numer 7350 w treści wpisując numer kandydata. Scena preselekcyjna została już ustawiona, a dziś po raz pierwszy pojawią się na niej mali bohaterowie jutrzejszego show. Dziś przewidziano 20-minutowe próby techniczne dla każdego uczestnika. Rozpoczną się one ok. godziny 15:00. Jutro próba generalna od godziny 11:00. Finał rusza o 17:30 i potrwa dwie godziny. Czytelników już dziś zapraszam na specjalne relacje na żywo na Facebooku dotyczące dzisiejszych i jutrzejszych prób.

fot. RTS

,,,

  • RSS