Czy Eurowizja Chórów zdobędzie serca widzów? Lizbona jedynym kandydatem spełniającym wszystkie wymogi EBU

Pierwsza edycja Eurowizji Chórów już za 12 dni i chociaż Polska nie bierze w niej udziału, na pewno warto śledzić tę nową inicjatywę EBU by sprawdzić, jak Ryga poradziła sobie z organizacją i czy nowy konkurs ma szansę na rozwój. W walce o Grand Prix udział bierze 9 krajów (w tym debiutująca samodzielnie Walia, która jest częścią Wielkiej Brytanii), natomiast nie wszyscy nadawcy będą transmitować show na żywo. Eurovision Choir of the Year obejrzeć będzie można 22 lipca o 20:00 za pośrednictwem La Trois w Belgii, DR K w Danii, M5 na Węgrzech, LTV1 na Łotwie, RTV SLO 1 w Słowenii i S4C w Walii. Oczywiście będzie także dostępna transmisja internetowa za pośrednictwem YouTube. Pozostałe kraje pokażą Eurowizję z opóźnieniem – ORF2 w Austrii o 22:50, ETV1 w Estonii 27 lipca o 23:00, a WDR w Niemczech dopiero 30 lipca o… 7:40 rano! Poza tym niemieckie stacje SR i SWR pokażą Eurowizję Chórów także 6 sierpnia, ale … pięć minut po północy…Niestety, godziny emisji świadczą o tym, że nadawcy nie są do końca przekonani co do wysokiej oglądalności show…Wciąż dostępne są też bilety na show w Arena Riga. Ceny wejściówek rozpoczynają się już od 10,6 EUR, a najdroższe dostępne są w cenie 36,50 EUR. Sporo miejsc jest jeszcze wolnych… Więcej informacji na temat biletów znaleźć można TUTAJ, a warto zajrzeć także na oficjalną stronę konkursu TUTAJ.

Nieco ucichł temat wyboru miasta-organizatora Eurowizji 2018 w Portugalii. Fani spodziewają się, że decyzja zostanie ogłoszona w lipcu i że już w tym miesiącu poznamy dokładny termin przyszłorocznego show. Według portugalskich źródeł, aktualnie cztery miasta walczą o przejęcie konkursu. Są to Lizbona, Braga, Gondomar i Santa Maria da Feira. Wszystkie spełniają wymogi EBU związane z obiektem, na terenie którego miałaby się odbyć Eurowizja oraz miejscem, gdzie miałoby zostać utworzone Centrum Prasowe. Wszystkie cztery mieszczą się też w wymogu dostępu do lotniska międzynarodowego (nie więcej niż 55 km) – najdalej do lotniska ma Braga (54 km), najbliżej Lizbona (4 km). Nie ma też zastrzeżeń co do miejsca, gdzie miałby zostać przygotowany Euroclub oraz do komunikacji miejskiej. Lizbona ma przewagę nad resztą tylko i wyłącznie dzięki bazie hotelowej – warunku min. 10 tys. miejsc noclegowych nie spełniają trzy pozostałe miasta. Wybór jest chyba oczywisty…Warszawa jest jedynym polskim lotniskiem posiadającym bezpośrednie połączenia lotnicze z Lizboną. Realizowane są przez LOT i TAP Portugal.

Trwa głosowanie w wielkim finale plebiscytu „Eurovision Internet Song Contest 2017„! Szczegóły i formularz do głosowania dostępne TUTAJ.

fot. Lizbona (Maciej Błażewicz, 2016)

,

  • RSS