Eurowizja dla Młodych Tancerzy traci kolejne państwo! Kate Ryan powinna wrócić na Eurowizję? Zgłoś się do nowego konkursu i wygraj singiel Kasi Moś!

Czy grudniowa Eurowizja dla Młodych Tancerzy będzie najmniejszą od lat? Telewizja szwedzka poinformowała, że wycofuje się z udziału i nie wyśle swojego reprezentanta do Pragi. Szwecja to jedyny kraj, który startował do tej pory we wszystkich edycjach konkursu. Kraj ma na koncie jedną wygraną (w 2003), dwa drugie i dwa trzecie miejsca. Nie podano powodu rezygnacji z udziału w konkursie. Nadal nie wiadomo ile państw pojawi się w stawce, bo wg oficjalnych wiadomości jedynymi chętnymi są w tym momencie Polska i Czechy. Niemcy, Malta, Norwegia i Słowenia planowały wziąć udział w EYD 2017 na Malcie, ale nie wiadomo czy zdecydują się wystartować gdy konkurs zmienił organizatora i datę.

Niestety, Eurowizja dla Młodych Tancerzy oraz polskie preselekcje „Młody Tancerz Roku” nie cieszą się popularnością wśród fanów Konkursu Piosenki Eurowizji. Ponad 91% czytelników Dziennika Eurowizyjnego przyznało, że nie oglądało polskiego finału, w którym wygrała Paulina Bidzińska. Główne powody to brak typowo eurowizyjnych emocji (26%), słaba promocja show (23%) czy fakt, że fani nie są zainteresowani tańcem (15%). 18% zdecydowanie nie planuje oglądać Eurowizji dla Młodych Tancerzy 16 grudnia. Raczej nie obejrzy jej aż 36%. Tylko 4% deklaruje, że na 100% obejrzy show, a być może zobaczy je 9%. 33% to grupa niezdecydowana.

Po kolejnym sukcesie Belgii w Eurowizji część artystów już wyraziła chęć reprezentowania kraju, ale są to głównie gwiazdki znane nam z poprzednich edycji preselekcji i raczej mało prawdopodobne, by Belgowie postawili na kogoś takiego. Do Portugalii chcą jechać np. Natalia, Belle Perez, Ozark czy De Romeo’s. Zainteresowana powrotem na Eurowizję jest też Kate Ryan, która reprezentowała swój kraj w 2006 roku i niespodziewanie poniosła porażkę, przegrywając w półfinale nawet z Ich Troje i zajmując ostatecznie 12. miejsce bez awansu. Telewizja flamandzka VRT, która w 2018 roku jest odpowiedzialna za Eurowizję, planuje wybrać zarówno reprezentanta jak i utwór wewnętrznie. Zrobi to pierwszy raz od 2010 roku.

Rusza wakacyjna zabawa dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego – „Eurovision Internet Song Contest”, w którym każdy może „grać” jednym z państw i zdecydować jaki wykonawca i z jakim utworem powinien stawić czoła europejskiej rywalizacji. Trwa etap zgłoszeniowy – każdy może wziąć udział w zabawie! Wystarczy zapoznać się z zasadami oraz pulą dostępnych państw i wysłać odpowiedniego mejla! Szczegóły dostępne są TUTAJ. Na osobę, która wyśle najlepszy utwór czeka nagroda – singiel „Flashlight” Kasi Moś! Zapraszam do zgłaszania się!

fot. superhit.pl

,
One comment on “Eurowizja dla Młodych Tancerzy traci kolejne państwo! Kate Ryan powinna wrócić na Eurowizję? Zgłoś się do nowego konkursu i wygraj singiel Kasi Moś!

Komentarze są wyłączone


  • RSS