Kasia Moś faworytką polskich fanów Eurowizji! „Flashlight” triumfuje wśród czytelników Dziennika Eurowizyjnego (i nie tylko)!

Wielki finał Krajowych Eliminacji 2017 już jutro, a więc pora sprawdzić, jak kształtują się aktualne wyniki głosowań polskich fanów i internautów. O północy zakończyło się głosowanie czytelników Dziennika Eurowizyjnego. Plebiscyt „Nasz Faworyt PL 2017″ zwyciężyła Kasia Moś z utworem „Flashlight”, zdobywając 39% poparcia. Drugie miejsce zajęła Isabell Otrębus-Larsson z „Voiceless” (21%), a trzecie Lanberry z „Only Human” (17%). Dalsze lokaty uzyskali kolejno Carmell (10%), Agata Nizińska (5%), Martin Fitch (4%), Aneta Sablik (1%), Paulla (1%), Olaf Bressa (1%) i Rafał Brzozowski (1%). Rok temu faworytem czytelników Dziennika Eurowizyjnego była Margaret z „Cool me down”. 64% czytelników głosujących w mini-ankiecie na Facebooku uznało, że ucieszy ich wygrana Kasi Moś. 14% jest przeciwnego zdania.

Dość podobne wyniki prezentuje OGAE Polska. W głosowaniu członków stowarzyszenia również wygrała Kasia Moś, uzyskując 17% wszystkich punktów. Na drugim miejscu znalazła się Carmell (13%), na trzecim Lanberry (12%), a na czwartym Isabell Otrębus-Larsson (11,8%). Pozostali zajęli następujące pozycje: 5. Agata Nizińska, 6. Martin Fitch, 7. Aneta Sablik, 8. Paulla, 9. Olaf Bressa i ostatni - Rafał Brzozowski. Szczegóły dotyczące tego głosowania dostępne są TUTAJ.

Zobaczmy też jak rozłożyło się poparcie internautów na przykładzie trzech ankiet opublikowanych przez popularne portale. W głosowaniu Interii wygrywa Kasia Moś przed Rafałem Brzozowskim i Paullą, a ostatni jest Olaf Bressa. Portal Eska.pl stawia na Lanberry, druga jest Isabell Otrębus-Larsson, a trzecia Kasia Moś. Z kolei na Party.pl Isabell prowadzi i aktualnie pokonuje Agatę Nizińską oraz Kasię Moś, które zajęły pozostałe miejsca na podium. O ile fani Eurowizji raczej zgodnie stawiają na Kasię i „Flaslight” o tyle internauci (czyli potencjalni głosujący w televotingu) mają co najmniej trzech faworytów. Fani są zgodni, że najsłabszym utworem jest „Sky over Europe”, z kolei internauci głosujący w tych trzech ankietach na samym dnie stawiają Olafa Bressę.

Gdyby zsumować te rankingi i wykorzystać system głosowania eurowizyjnego, to w klasyfikacji generalnej prowadziłaby Kasia Moś przed Isabell Otrębus-Larsson i Lanberry. Agata Nizińska zajęłaby czwarte miejsce, a Carmell domknęła czołową piątkę. Miejsce szóste zajęłaby Paulla, siódme Martin Fitch, ósme Aneta Sablik, a dwie najniższe pozycje przypadłyby Rafałowi Brzozowskiemu i Olafowi Bressie. Czy faktycznie takie będą wyniki głosowania jurorów i widzów podczas finału?

Dodatkowe akcje dla czytelników Dziennika Eurowizyjnego!

  • Głosowanie jurorów RSC w preselekcjach Łotwy, Norwegii, Litwy, Włoch (przedłużone do 19.02), Mołdawii, Estonii, Malty (do soboty do 12:00), Węgier (do soboty do 12:00), Rumunii i Islandii. Swoje punktacje należy wysyłać na blazewicz.poczta@gmail.com – szczegóły i terminarz TUTAJ.
  • Głosowanie w finale urodzinowego plebiscytu „Lucky 13″! Szczegóły TUTAJ.

Źródło: inf. własne, eurowizja.org, party.pl, interia.pl, eska.pl, fot.: PolskieRadio

2 comments on “Kasia Moś faworytką polskich fanów Eurowizji! „Flashlight” triumfuje wśród czytelników Dziennika Eurowizyjnego (i nie tylko)!

Komentarze są wyłączone


  • RSS