Premiera utworu Olafa! Kasia Moś jutro w „Polskim Radiu”! Premiera „Fight for us” Martina Fitcha już we wtorek

BREAKING NEWS: Dziennik Eurowizyjny uzyskał potwierdzenie dotyczące udziału Lanberry z utworem „Only Human” w polskich preselekcjach 2017:

Decyzją Programu 1, w porozumieniu i za zgodą Europejskiej Unii Nadawców EBU (ESC Executive Supervisor), piosenka „Only human” Małgorzaty Uściłowskiej (Lanberry) została dopuszczona do udziału w Koncercie Krajowych Eliminacji, na mocy punktu 1.2.1 a) regulaminu EBU ESC 2017.

Finał Krajowych Eliminacji 2017 już w sobotę 18 lutego od 20:30. Zgodnie z aktualną ramówką TVP1, pierwsza część preselekcji zakończy się ok. 21:30, druga ruszy o 21:35 i potrwa do 22:20. Całość potrwa więc prawie dwie godziny. Konkurs transmitowany będzie również w TVP Polonia oraz najprawdopodobniej w Internecie na eurowizja.tvp.pl. O tytuł reprezentanta powalczy 10 wykonawców, a decyzję wspólnie podejmą widzowie i jurorzy. Konkurs poprowadzi Artur Orzech, a gośćmi specjalnymi będą Doda, Olivia Wieczorek i Michał Szpak.

Dziś swoją premierę miał utwór „You look good” Olafa Bressy. O udziale tego młodego wokalisty piszą dziś media lokalne. W” piosence myślami jestem przy ukochanej. Śpiewam : Wyglądasz Pięknie!” – powiedział Olag w rozmowie z kaliską wersją portalu NaszeMiasto.pl. Jak podaje portal, Olaf dowiedział się o swoim awansie dopiero w niedzielę rano. „Kaliszanin liczy na poparcie przyjaciół, znajomych i lokalnej społeczności” – czytamy w artykule. „Olaf Bressa jest młodym wokalistą i tekściarzem, tworzącym muzykę reggae. Na swoim koncie ma liczne sukcesy m.in. był jednym z finalistów programu Mam Talent. W 2015 roku wydał swój debiutancki alubm pt.“Młody Lew” – dodaje portal Calisia.pl. Z kolei faktykaliskie.pl zwracają uwagę na to, że jeszcze jedna gwiazda z tego regionu wystartuje w finale: „Oprócz kaliszanina zobaczymy jeszcze jedną osobę z naszego regionu. O występ na Eurowizji walczy również Paulla pochodząca z Pleszewa.

Kasia Moś, polska rekordzistka jeśli chodzi o starty w preselekcjach, będzie w Walentynki gościem audycji radiowej „Muzyczna Jedynka” w Polskim Radiu. „Kasia Moś ukończyła szkołę muzyczną im. Fryderyka Chopina w Bytomiu w klasie wiolonczeli i fortepianu. Jest także absolwentką Wydziału Jazzu i Muzyki Rozrywkowej w klasie wokalu Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach. Na rozmowę z piosenkarką zapraszamy o godz.14.20” – podaje PolskieRadio.pl. Podczas audycji Kasia zaśpiewa preselekcyjne „Flashlight”.

Już jutro premiera „Fight for us” Martina Fitcha, natomiast wciąż nie ma informacji kiedy usłyszymy piosenki Isabell oraz Rafała Brzozowskiego. O Rafale, jako o największej gwieździe w stawce (nawet na TVP.pl jest w ten sposób określany) media piszą i tak, nawet bez poruszania tematu eurowizyjnego. Jak się okazuje, Brzozowski nie lubi Walentynek, a dla „Super Expressu” powiedział: „Powiem szczerze, że ja ze swoją dziewczyną stwierdziliśmy, że mamy dosyć tego kiczu, który jest pompowany ostro tymi akcjami walentynkowymi„. Dobrze, że wokalista nie startował w selekcjach wtedy, gdy TVP łączyła konkurs z koncertem z okazji Dnia Zakochanych.

Po wczorajszej premierze „Faces”, media rozpisują się na temat Carmell, czyli Małgorzaty Bernatowicz, która już teraz jest dla wielu fanów faworytką do zwycięstwa. Portal Party.pl zapytał czytelników o ocenę głosu wokalistki. 70% uznało, że jej wokal jest świetny. „Ma piękną, charakterystyczną barwę głosu, którą zachwycała jurorów w programach muzycznych” – dodaje Plotek.pl. „Faces” doczekało się nawet osobnego artykułu na wpływowym portalu Wiwibloggs.com. William Lee Adams zachwala m.in. atmosferę utworu, wokal Małgorzaty oraz tekst piosenki „Faces”.

Na swoich faworytów głosować można w ankiecie Party.pl. Aktualnie prowadzi Agata Nizińska z „Reason”, a na drugim miejscu jest…Isabell Otrębus-Larsson, chociaż jej „Voiceless” nie miało jeszcze premiery. Na pozycji trzeciej znajduje się Aneta Sablik z „Ulalala”. Najsłabsze poparcie czytelników portalu ma aktualnie Olaf Bressa. Głosowanie czytelników Dziennika Eurowizyjnego („Nasz Faworyt”) rozpocznie się gdy wszystkie utwory będą już opublikowane. Rok temu plebiscyt wygrała Margaret z „Cool me down”.

fot.: Olaf Bressa

One comment on “Premiera utworu Olafa! Kasia Moś jutro w „Polskim Radiu”! Premiera „Fight for us” Martina Fitcha już we wtorek
  1. Od wczorajszego dnia Carmell i „Faces” to dla mnie zdecydowanie nr 1. Bardzo fajny utwór i uważam, że będzie się wyróżniał na Eurowizji – trochę taka Lena, Common Linnets. No i do tego Gosia śpiewa rewelacyjnie na żywo.

Komentarze są wyłączone


  • RSS