PIĄTEK: Kolejne emocje w ramach Sanremo i pierwszy półfinał na Węgrzech

Rozpoczynamy bardzo intensywny weekend z preselekcjami! Już dziś wieczorem czekają nas emocje związane z festiwalem Sanremo oraz etapem półfinałowym preselekcji węgierskich. W ciągu weekendu poznamy wszystkich finalistów selekcji „A Dal”. Dziś o awans powalczy dziewięciu wykonawców, w tym m.in. aktualna faworytka jurorów – Gigi Radics, Joci Papai, popularne zespoły Soulwave oraz Spoon 21 (fot.) czy duet The Couple. Decyzją jurorów i widzów do finału dostanie się jedynie najlepsza czwórka, a pięciu kandydatów zostanie odrzuconych. Dziennik Eurowizyjny będzie obecny w Centrum Prasowym „A Dal” w budynku Magyar Radio, w związku z tym zapraszam na transmisję LIVE na Facebooku (w grupie Dziennika Eurowizyjnego) gdzie będziecie mieli okazję zobaczyć, jak Węgrzy przygotowują swoje preselekcje! Tranmisja półfinału rozpocznie się o 19:30, a w Internecie konkurs śledzić będzie można TUTAJ.

Wieczorem także czwarta i przedostatnia część festiwalu Sanremo. Ponownie usłyszymy wykonawców z grupy „Campioni”, którzy powalczą o udział w finałowym wieczorze. O tym, kto awansuje dalej zadecydują widzowie oraz jurorzy. Po dwóch pierwszych odsłonach, gdy zaprezentowano wszystkie utwory, w grupie zagrożonych znaleźli się m.in. Giusy Ferreri, Bianca Atzei czy Raige z Giulią Luzi. Wśród aktualnych faworytów festiwalu wymienia się np. Lodovicę Camello, Francesco Gabbani’ego czy Elodie. Oczywiście należy pamiętać, że zwycięzca festiwalu może odmówić reprezentowania Włoch na Eurowizji 2017 i w takim przypadku organizatorzy sami zdecydują, kto powinien pojechać do Kijowa. Może więc dojść do takiej sytuacji, że po zakończeniu Sanremo 2017 nadal nie będzie wiadomo, kto został nowym reprezentantem kraju. Transmisja czwartego wieczoru dostępna będzie na RAI UNO od 20:30.

Dziś kończy się drugi etap przyjmowania zgłoszeń do polskich preselekcji narodowych. Przypomnę, że w pierwszej turze zgłoszono ok. 130 utworów – na razie nie wiadomo, jaki jest poziom frekwencji po ponownym naborze. Niestety, wiemy już, że nie wszyscy, którzy na początku byli chętni do udziału w preselekcjach, nadal podtrzymują swoje stanowisko. Lista finalistów polskich preselekcji ma być opublikowana w weekend na stronie eurowizja.tvp.pl. Sam finał zaplanowano na 18 lutego od 20:30.

UWAGA! Artykuł napisany z wyprzedzeniem, w związku z tym wszelkie informacje „z ostatniej chwili” oraz wyniki preselekcji zostały pominięte i będą przekazane dopiero w niedzielę, 12 lutego. Za niedogodności przepraszam. 


  • RSS